Auhinnad

HÕFF annab viimased viis aastat välja elutöö preemiat ja publiku lemmikfilmi auhinda. Viimased kolm aastat lisaks ka rahvusvahelise võistlusprogrammi parima lühifilmi auhinda. Publiku lemmikfilm selgub hääletuse teel, elutöö preemia saaja valitakse iga aasta filmitegija panuse tõttu autorikinosse ning sõltuvalt kinoaastast. Lühifilmide mainekaimad auhinnad on Hõbedane Melies (Melis d'Argent) ning Kuldne Melies (Melies d'Or). HÕFFil on au Haapsalus välja anda rahvusvahelise lühifilmide võistlusprogrammi raames Hõbedane Melies, mis võitjale tähendab automaatset nominatsiooni Kuldse Meliesi auhinnale, mis omakorda antakse välja Sitgesi Fantaasiafilmide festivalil Meliesi galal.

Viimased aastad on elutöö preemiad läinud Tobe Hooperile, kodumaisete juurtega Bill Rebasele ja Ben Wheatlyle. Publiku lemmiku auhinna on võitnud filmid nagu "Külaline", "Kadumise järjekorras", "Iron Sky" ja "Maga hästi".

Alates 2015. aastast on HÕFFi auhinnaks 3D-prinditud ulguv hunt. Lähtuvalt valmistamistehnikast oli kuju loomise inspiratsiooniks digitaalne defekt ehk glitch, mida kasutatakse õudusfilmides tihtipeale üleloomulike jõudude kohaloleku demonstreerimiseks. Anatoomiliselt korrektne hunt on samas rõhutatult polügonaalne, viitamaks tema pinocchiolikule eksistentsiaalsele ängile.

Festivali juht Maria Reinup sõnas: "Otsisime võimalust ühelt poolt tuua mängu PÖFFi ja HÕFFi logodel olev hunt. Lisaks tahtsime teha seda helendavana, milleks teadsime on võimalus lahendada see 3D prindina. Pöördusime ideedega PART-i poole ning tegijad tulid tagasi ägeda konseptsiooniga ning vana traditsioon läbis uuenduse - 10. HÕFFist alatest on meil päris oma auhind!"

Kuju autor on Siim Tuksam arhitektuuribüroost PART.

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi