TURBO KID

Turbo kid / Kanada / Uus-Meremaa, 2015
Rež: Anouk Whissell, François Simard, Yoann-Karl Whissell

Linastub

N
19:00

Kolm noort, tohutut elujõudu täis hardcore-žanrifilmide fännid, on moodustanud grupeeringu RKSS. Anouk Whissell, François Simard ja Yoann-Karl Whissell on Montréalist pärit noored lavastajad, kes viimased neli aastat on pühendanud oma esimese ja ehk elu kõige olulisema filmi tegemisele. Neile pakkus teiste hulgas abikäe filmis tootmisprodutsendina õla alla pannud Jason Eisener, kelle 2011. aastal HÕFFil linastunud hullumeelset „Pumppüssiga hulkurit“ peavad paljud praegugi üheks võimsamaks filmielamuseks.

„Turbo Kid“ on noorte filmihullude ood 1980ndatest pärit elementidele, mis kõikidele kinosõpradele popkultuurist ja selle mõjudest tuttavad – videomängud, bmx-rattad, Rubiku kuubik, madmaxilik maailm, kõrvupaitav sündipop jms. Kui filmi peategelane The Kid saab tuttavaks roosade juustega ülienergilise plikaga, kelle nimeks Apple, hakkab arenema maailma kõige armsam armastuslugu, mille taustal peab The Kid rinda pistma kohalike kurjamitega võitluses elu ja surma peale.

Täielik must-see autorikino pärl, millesse žanrifilmi fännid armusid juba linateose kuumal esilinastusel tänavusel Sundance’i festivalil.

Maria Reinup

Film linastub eesti keelsete subtiitritega.

Treiler

Kestus 1h 35'
Keel inglise
Subtiitrid eesti
Osatäitjad Munro Chambers, Laurence Leboeuf, Aaron Jeffery
Stsenarist Anouk Whissell, François Simard, Yoann-Karl Whissell
Tootja EMAfilms / T&A Films
Maailma müük Epic Pictures
Auhinnad ja festivalid Sundance, South by Southwest
Programm Avafilm

N, 23.04.

19:00 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi