Electric Boogaloo: Metsik, rääkimata lugu Cannon Filmist

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films / Austraalia, 2014
Rež: Mark Hartley

Linastub

R
18:00

PÖFFi ja HÕFFi fännide vana tuttav Mark Hartley on üks nendest tänapäeva dokumentaalfilmiautoritest, kes näib B-filmidesse piiritult kiindunud olevat. Olles varem teinud filme Austraalia ja Filipiinide žanrikino teemadel, on tema uues dokkfilmis fookuses kahe täiesti segase ja uskumatu filmiprodutsendi ja -legendi lugu, kes sõna otseses mõttes lammutasid omal ajal kommertskinos kehtinud reeglid.

Iisraelist pärit Menahem Golan ja tema nõbu Yoram Globus võtsid 1980. aastatel üle Cannon Filmi, millest sai pärast seda üks kümnendi tuntumaid filmilevitajad ning -tootjaid. Nende suurejooneline tõus filmitaevasse oli pöördvõrdelises suhtes ka sealt alla tulemisega. Kuigi ühelt poolt suutsid Golan ja Yoram tuua ekraanile filmid nagu „Missing in Action“, „Cobra“, „Breakin’“ jpt ning avastada sellised nimed nagu Dolph Lundgren, Chuck Norris ja Silvester Stallone, siis iga ühe eduka filmi kohta tootsid mehed kakskümmend ja enam (!) teost, mis on ajalukku läinud kõrbenud kassahittidena ja seetõttu muutunud camp-kultuse järgijate seas populaarseks.

„Electric Boogaloo“ on vahva ülevaade Hollywoodi suurushullustusest, mis kombineerituna tohutu filmiarmastusega võib võtta katastroofilised mõõtmed. Põnev, naljakas ja hariv vaatamine kõigile filmisõpradele, mida täiendab festivali retrosaalis demonstreeritavad Cannon Filmsi kultusteosed!

Maria Reinup

Treiler

Kestus 1h 47'
Keel inglise
Stsenarist Mark Hartley
Tootja Fury Productions / RatPac Documentary Films / XYZ Films
Maailma müük Celluloid Dreams
Auhinnad ja festivalid Toronto, Sitges, London
Programm Fookuses Cannon Groupi filmid

R, 24.04.

18:00 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi