Barbaarne Mehhiko

Mexico Barbaro / Mehhiko, 2014
Rež: Aarón Soto, Edgar Nito, Gigi Saúl Guerrero, Isaac Ezbán, Jorge Michel Grau, Lex Ortega, Laurette Flores, Ulises Guzmá

Linastub

L
23:30

Kaheksa omanäolist ja noort Mehhiko filmitegijat ning kaheksa eripalgelist lühifilmi Mehhiko folkloori ainetel. Kui varasemad horror-antoloogiad nagu „Surma aabits“, „V/H/S“ või „Creep Show“ tutvustasid noori ja andekaid žanrifilmitegijaid kõikjalt maailmast, siis „Barbaarne Mehhiko“ on 100% pure Mehhiko oma, näidates meile selle suure maa ja kultuuri erinevaid nägusid kohaliku folkloori kaudu.

Brutaalsed, toored ja šokeerivad lühifilmid viivad vaataja läbi Mehhiko, lähtudes põhimõttest, et kõik lood oleksid võimalikult erinäolised, ühendades endas iidsed asteekide uskumused kõikjale popkultuuri sulandunud zombide, trollide ja vaimude folklooriga. Tulemuseks on üllatavalt värske maailmavaade, mida üha enam pealetungiv amerikaniseerunud žanrikino on hakanud hägustama üha enam korduvate õudusfilmi motiividega.

Kaheksast antoloogia autorist tasub esile tõsta ehk Jorge Michael Graud, kes tegi 2010. aastal üleilmseks õudushitiks kujunenud kannibaliloo „We Are What We Are“, võttis osa menukast antoloogiast „Surma-aabits“ (2012) ja osales 2011. aastal kultuuripealinn Tallinna projektis „60 aastat üksildust aastal null“.

Helmut Jänes
 

Treiler

Kestus 1h 45'
Keel hispaania
Subtiitrid inglise
Tootja LuchaGore Prod
Levitaja Raven Banner Entertainment
Auhinnad ja festivalid Sitges
Programm Friikidele

L, 25.04.

23:30 - Small Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi