Giuseppe teeb filmi

Giuseppe Makes a Movie / USA, 2014
Rež: Adam Rifkin

Linastub

L
21:30

Giuseppe Andrews on nimi, kellest suurem osa maailmast kindlasti midagi kuulnud pole. Ometigi on Giuseppe üks maailma produktiivsemaid filmitegijaid, kelle pöörased ja hullud ideed rulluvad lahti sama hullumeelses dokumentaalfilmis „Giuseppe teeb filmi“.

Kunagisest lapsnäitlejast, kes on üles astunud kassahittides „Iseseisvuspäev“ ja „Detroit Rock City“ on nüüdseks saanud rohkem kui 30ne teose lavastaja, kellel on oma kindlad reeglid. Tema filmide käsikirjad peavad olema käsitsi kirjutatud, ta kasutab ainult ühte videokaamerat ning tema filmide näitlejad peavad pärinema tema naabruskonnast, kus Giuseppe peab treileriparki. Me kohtume filmis üle mõistuse lahedate tegelastega, kes pärineksid justkui teisest universumist ning kellele Giuseppe püüab tulutult õpetada näitlemise aabitsatõdesid. Dokkfilm keskendub eelkõige Giuseppe viimase meistritöö „Garbanzo Gas“ tegemisele, mis on mõjutatud Rainer Werner Fassbinderi töödest ja räägib veganist lehmast, kes põgeneb tapamajast ja suundub motelli. Siit alles lõbus hakkab ...

Tõeline pärl friikidele meie friigifilmide programmis on austusavalduseks kõigile neile, kes Giuseppele samaväärselt hullumeelselt filme teevad ja neile, kes alles mõtlevad filme tegema hakata. Uskuge mind, pärast seda filmi võib ka sinust saada filmirežissöör.

Helmut Jänes
 

Treiler

Kestus 1h 22'
Keel inglise
Tootja Blump International Film
Auhinnad ja festivalid Hot Docs, New Horizons, Montréal
Programm Friikidele

L, 25.04.

21:30 - Small Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi