Monteerija

The Editor / Kanada, 2014
Rež: Matthew Kennedy, Adam Brooks

Linastub

L
00:00

HÕFFi fännidele juba tuttav põnev autorikino kollektiiv Astron-6, kelle sulest-kaamerast pärit üks HÕFFi publikuhittidest „Manborg“, on tagasi veelgi hullumeelsema teosega. Nüüd on Adam Brooks ja Matthew Kennedy (koos eriefekti geeniuse Steven Konstanskiga) linale toonud 1980ndatesse viidud giallo-stiilis pöörase mõrvamüsteeriumi.

Peategelane Rey Cisco (Adam Brooks) on montaažirežissöör, kes töötab itaalia lavastajaga tema viimasel tissid-väljas-kollasel filmil. Reyl juhtus aastaid tagasi tööõnnetus – filmilinti lõigates on mees ilma jäänud oma sõrmedest. Kui stuudios hakkavad ükshaaval kaduma filmi staarid, on esimene kahtlusalune Rey, sest ka kadunukestel pole sõrmi. Kuid miks tahaks äbarik monteerija surma tervele stuudiotäiele inimestele?

See film on fantastiliselt hästi tehtud, natuke pilav armastuskiri giallo-filmide stilistikale – pöörane itaalia lavastaja, eriti halb dublaaž, paljad näitsikud suvalistes kohtades, tolleaegne kaameratöö ja igatepidi üle võlli filmi grande finale, mis kedagi külmaks ei jäta. Maineka Toronto filmifestivali programmist pärit tõeline lõbusõit!

Maria Reinup
 

Treiler

Kestus 1h 35'
Keel inglise
Osatäitjad Paz de la Huerta, Adam Brooks, Laurence R. Harvey
Stsenarist Matthew Kennedy, Adam Brooks, Conor Sweeney
Tootja Astron-6
Maailma müük Park Entertainment
Auhinnad ja festivalid Toronto, Chicago, Vancouver, Stockholm
Programm Friikidele

L, 25.04.

00:00 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi