Saksa äng

German Angst / Saksamaa, 2015
Rež: Jörg Buttgereit, Andreas Marschall, Michal Kosakowski

Linastub

R
00:00

Pärast 1920. aastaid, kui Saksa kinoekspressionism kinkis meile säärased nimed nagu Murnau, Lang ja Wiene, pole Saksamaa žanrifilmimaastikul palju huvitavat toimunud. Nüüd on sealsed tuntumad õudusfilmide tegijad ühendanud jõud, et veenda vaatajaid Saksamaa žanrifilmi elujõulisuses ning teinud horror-antoloogia Berliini unustatud linnalegendidest – armastusest, õudusest ja seksist.

Kolmest lühifilmist koosnev antoloogia algab kolmest autorist nimekaima lavastaja Jörg Buttgereiti („Nekromantik“, 1993) filmiga tüdrukust, kelle elutoas lamab kinniseotud mees ja ootab kohtuotsust. Teises filmis mängib sadade metal-bändide muusikavideote autor ning filmi „Kali pisarad“ (2004) režissöör Andreas Marschall teemaga „mis juhtuks kui …“ ning laseb grupil huligaanidel rünnata kurti armastajapaari, kelle käsutuses on maagilise võimega amulett. Kolmanda osa autor Michal Kosakowski („Zero Killed“, 2011) näitab aga ihade küüsi langenud meest, mis viivad teda päev-päevalt põrgule lähemale.
Mõnele vastik, mõnele tülgastav, aga üks on kindel – sakslaste mõtteviisi peegeldava „Saksa ängi“ näol on tegu puhtatõulise kinematograafilise eksperimendiga, mis ei soovigi olla meeldiv ega populaarne.

Helmut Jänes
 

Treiler

Kestus 1h 51'
Keel inglise, saksa
Subtiitrid inglise
Osatäitjad Milton Welsh, Annika Strauss, David Masterson
Stsenarist Jörg Buttgereit, Goran Mimica, Andreas Marschall
Tootja Kosakowski Films
Maailma müük Reel Suspect
Auhinnad ja festivalid Rotterdam, Brussel
Programm Friikidele

R, 24.04.

00:00 - Small Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi