Hingepüüdja

Doat Hon / Vietnam, 2014
Rež: Ham Tran

Linastub

L
14:00

Kui te arvasite et J-horror on surnud filmižanr, siis te eksite. Jaapani jubefilmide tippude vaimus vändatud kummituslugu „Hingepüüdja“ on üks kahest eelmisel aastal Vietnamis valminud õudusfilmist, mis tõusis kiiresti vaatajate lemmikfilmiks.

„Hingepüüdja“ räägib 18aastasest tüdrukust Chist, kes pöördub tagasi kodulinna ajal, kui tema rikas kasuisa teeb suure annetuse külatemplile. Chi väike õde Ai leiab samal päeval otsa lähedalasuvas jões, kus ta näeb hulpimas nukku. Ai onu on politseinik ja avastab morgis väikese tüdruku veel elus olevat. Tüdruk tuuakse koju, kus ta eksisteerib justkui kahe maailma vahel – ta pole ei elus ega surnud. Kui manaja hakkab tüdruku hinges pesitsevat deemonit välja ajama, saab selgeks, et Ai hinge on pesitsema asunud hoopis mustemad jõud kui tühipaljas deemon!

Kohati ülisüngetesse toonidesse minev horror-draama tõuseb esile mõjususega, mis näiteks sageli puudub Hiinas vorbitavate lihtsate trikitamiste taha pugenud õudusfilmidest. Režissöör Ham Tran on varem olnud Vietnami menufilmide monteerija ja on saanud oma meeskonda oma ala tipud. Seda tõestab ka filmi kõrge pildi- ja muusikakvaliteet.
 

Treiler

Kestus 1h 38'
Keel vene
Subtiitrid inglise
Osatäitjad Bao Son Tran, Nguyen Ngoc Hiep, Hong An
Stsenarist Ham Tran
Tootja Vietnam Studio / BHD
Maailma müük Vietnam Media Corp
Programm Põhiprogramm

L, 25.04.

14:00 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi