Kanal

The Canal / Iirimaa, 2014
Rež: Ivan Kavanagh

Linastub

R
00:00

Midagi pole teha, iirlased oskavad teha just selliseid õudusfilme, mis panevad su öösel hirmust teki all värisema. Iirimaal valminud õõvakad nagu näiteks „Citadel“ (2012) kuuluvad oma žanri tippude hulka, mis vaikselt, ent seda intensiivsemalt tungivad inimese kõige tumedamatesse hingesoppidesse, kohta, kus peituvad meie kõigi alateadvuslikud hirmud ja kohutavad ihad.

„Kanali“ peategelane on filmiarhivaarina töötav David, kes hakkab oma kaunist naist kahtlustama tiivaripsutamises kolleegiga. Kahtlused ja ärevustunne viib mehe olukorda, kus ta hakkab naist jälitama. Kahtlustele valab õli tulle ka tööl nähtud vana filmikoopia, kus ta näeb sajanditaguseid kaadreid oma majast ja seal toimunud mõrvadest. Kui Davidi uksele koputab politsei, kes kahtlustab meest naise mõrvas, hakkavad mehe peas kuju võtma juba väga jubedad visioonid. Ta peab leidma tõestuse, et majas on kanal teise aega ja teise reaalsusse.

Lavastaja Kavanagh’ sõnul on linateos tehtud tuginedes tema enda hirmudele, mistõttu on sündinud üks mulluseid efektsemaid psühholoogilisi trillereid. Filmi peaosas mängib Rupert Evans, keda eesti kinopublik peaks teadma filmist „Hellboy“ (2004).

Helmut Jänes
 

Treiler

Kestus 1h 32'
Keel inglise
Subtiitrid eesti
Osatäitjad Rupert Evans, Antonia Campbell-Hughes, Hannah Hoekstra
Stsenarist Ivan Kavanagh
Tootja The Orchard / Park Films
Maailma müük Jinga Films
Auhinnad ja festivalid Tribeca, Fantasy, Busan, Neuchatel
Programm Põhiprogramm

R, 24.04.

00:00 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi