Koduarest

Housebound / Uus-Meremaa, 2014
Rež: Gerard Johnstone

Linastub

P
14:00

Mainekal Neuchateli žanrifilmide festivalil parima filmi tiitli ausalt ära teeninud „Koduaresti“ võiks vabalt kutsuda ka tänavuse festivali vaimukamaks linateoseks. Debütant Gerard Johnstone’i lavastajakäe all on sündinud kummituskomöödia, mis vajutab õigeid nuppe õigetes kohtades.

Äkilise loomuga narkosõltlane ja pisikurjategija Kylie (teda kehastava Morgana O’Reilly pidevalt vingus nägu jääb teid veel pikalt kummitama) jääb sularahaautomaadist raha varastamisega vahele ning peab karistuseks kaheksa kuud oma kunagises lapsepõlvekodus arestis olema. See ei tundukski ju nii hull, kui majas ei elaks Kylie lobamokast ema, kellel pole tütrega suurt ühist. Olukorra muudab veelgi tülikamaks asjaolu, et majas tõenäoliselt kummitab. Kui vaimudega suhtlemiseks kutsutakse appi justkui „Ghostbustersi“ filmidest maha astunud meeldejääv tegelane Amos, hakkavad asjalood veelgi ootamatumaid pöördeid üles võtma.

Jah, Uus-Meremaa on maa Austraalia külje all, kus on tehtud „Kääbik“. Aga ärge unustage, et just oma kodumaal tegi „Kääbiku“ lavastaja Peter Jackson oma karjääri vaimukamad komöödiad „Bad Taste“ ja „Meet the Feebles“. „Koduarestis“ ei kohta te küll kumminäoga intergalaktilisi olendeid, kuid fun kummitus on täitsa omal kohal.

Helmut Jänes
 

Treiler

Kestus 1h 49'
Keel inglise
Subtiitrid eesti
Osatäitjad Morgana O’Reilly, Rima Te Wiata, Glen-Paul Waru
Stsenarist Gerard Johnstone
Tootja Semi-Professional
Maailma müük Films Distribution
Auhinnad ja festivalid SXSW, Neuchatel (Best Film), Dead by Dawn, Imagine
Programm Põhiprogramm

P, 26.04.

14:00 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi