Looduse rüpes

Backcountry / Kanada, 2014
Rež: Adam MacDonald

Linastub

P
12:15

Kanada imekaunis loodus on filmitegijatele sageli inspiratsiooniallikas ja selle tulemusel on sündinud sadu imekaunite loodusvaadetega vesterne, ajaloo- või lihtsalt matkafilme! Horror-žanris täidab loodus pisut teistlaadset eesmärki – kauni ja inimkätest puutumata pealispanna all pulbitseb toores ja jõhker elu, mis pole inimeste vastu teps mitte sõbralikult meelestatud. Mullu Toronto festivalil esilinastunud „Looduse rüpes“ on ehe ellujäämisõudukas (n-ö survive-horror), kus metsikusse loodusesse matkama läinud paarike satub vastamisi emakese loodusega ...

Jenn ja Alex on värskelt armunud paar, kes otsustab nädalavahetuseks linnakärast looduse rüppe eemalduda. Mehe kindel usk oma geograafiateadmistesse viib paari eksiteele ja nüüd tuleb mõlemal valmis olla võitluseks iseenda hirmude, romantilise atmosfääri lõhkunud võõra ja inimverd haistva karuga. Kõik ekraanil kujutatu annab turvalises kinotoolis istujale aga fantastiliselt mõnusa adrenaliinilaksu, mida omakorda võimendab ka filmis kujutatud mets kõrgustesse püüdlevate puude ja sügavate kaljulõhedega.

Adam MacDonaldi debüütfilm mõjub värskelt ja on ootamatusi täis eksirännak meie endi hirmudesse, mis on kuradima lahe kogemus.

Helmut Jänes
 

Treiler

Kestus 1h 32'
Keel inglise
Osatäitjad Jeff Roop, Missy Peregrym, Eric Balfour
Stsenarist Adam MacDonald
Tootja Fella Films
Maailma müük Event Film
Auhinnad ja festivalid Toronto, Sitges, Telluride, Palm Springs
Programm Põhiprogramm

P, 26.04.

12:15 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi