Maja aegade lõpus

La Casa del Fin de los Tiempos / Venezuela, 2013
Rež: Alejandro Hidalgo

Linastub

R
20:15

Kui te olete oma pikki õhtuid veetnud näiteks filmide „The Haunting“, „Shining“ ja „Poltergeist“ seltsis, siis on kindel, et ka Venezuela viimaste aegade kõige suurem kinohitt „Maja aegade lõpus“ ei saa teid külmaks jätta.

Kas te olete vahel tundnud, et te ei viibi oma majas või korteris üksi, vaid alati on seal keegi veel, kelle kohalolu te ehk tajute, aga keda te kunagi ei näe? Sama ebamäärane tunne haarab teid ka selles õõvatrilleris, milles keskne peategelane, südikas kahe poja ema Dulce saab märguandeid peatsest kohtumõistmisest. Ühel ööl kajab majast hirmukarjeid ja Dulce toibub justkui poolunest, verine nuga käes, kõrval vedelemas tema poja laip ... Möödub 30 aastat ja usu kaotanud naine pöördub pärast vanglast vabanemist taas majja, kus jubedad sündmused kunagi aset olid leidnud. Ei lähe kaua, kui tundmatu „keegi“ ennast veelkord ilmutab.

2013. aasta suvel suureks kassahitiks tõusnud „Maja aegade lõpus“ on üks enimvaadatud Venezuela mängufilm, millest kiiresti sai ka žanrifilme demonstreerivate festivalide tõmbenumber. Filmi peaosatäitjat Dulcet kehastav Ruddy Rodriguez on kunagine miss Venezuela, kes on edukas telenovela-näitleja.

Helmut Jänes
 

Treiler

Kestus 1h 32'
Keel hispaania
Subtiitrid inglise
Osatäitjad Ruddy Rodriguez, Guillermo Garcia, Alexander Da Silva
Tootja JEMD Films / X Rojo / Épica
Maailma müük Jinga Films
Programm Põhiprogramm

R, 24.04.

20:15 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi