Soos

La Isla Minima / Hispaania, 2014
Rež: Alberto Rodríguez

Linastub

L
16:00

Ilmselt ma ei originaalitse, kui ütlen, et hispaania kriminullid on ühed maailma parimad. Suurepärased näitlejad, võrratu kaameratöö ja laitmatu stiilitunne – kõik see teeb kokku kombinatsiooni meelelahutuslikust ja lõpuleviidud meistriteosest. Seda on kahtlemata ka käesoleva aasta üks olulisemaid hispaania mängufilme „Soos“, mida auhinnati kümne Hispaania filmiauhinna Goyaga.

Linateos viib vaataja 1980ndate algusesse sügavasse Andaluusia lõunapiirkonda, kus on jõhkralt tapetud kaks noort neidu. Mõrvu saadetakse pealinnast uurima kaks detektiivi, kelle omavaheline läbisaamine pole just kiita. Tasa ja targu jõuavad oma isiklike probleemide ja minevikuvarjudega maadlevad uurijad lähemale müsteeriumi lätetele, mille tagamaad ulatuvad kaugemale kui mehed seda tahaks.

Karm ja stiilne triller, mille taga seisab põnevusfilmi „7. üksus“ (PÖFF 2012) lavastaja Alberto Rodríguez, jätkab filmide rida, kuhu kuuluvad HÕFFil näidatud menukid „Julia silmad“ ja „Head und“. Kui sulle meeldis ka hiljuti televisioonis näidatud HBO sari „True Detective“, kus ühed oma karjääri parimad rollid sooritasid Woody Harrelson ja Matthew McConaughey, siis see film on just nimelt sinu maitse järele.

Helmut Jänes
 

Treiler

Kestus 1h 45'
Keel hispaania
Subtiitrid inglise
Osatäitjad Raúl Arévalo, Javier Gutierrez, Antonio de la Torre
Stsenarist Rafael Cobos, Alberto Rodríguez
Tootja Atípica Films / Atresmedia Cine / Sacromonte Films
Maailma müük Film Factory
Auhinnad ja festivalid San Sebastián (Best Actor, Best Cinematographer), Fantasy Filmfest
Programm Põhiprogramm

L, 25.04.

16:00 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi