Wyrmwood - Surnute tee

Wyrmwood / Austraalia, 2014
Rež: Kiah Roache-Turner

Linastub

L
21:45

Zombifilmižanr ootas juba pikalt uut hingamist ja nüüd see siis lõpuks tuli. Tulihingeliste Sydneys baseeruvate žanrifilmifännidest vennakeste Kiah ja Tristan Roache-Turneri nelja aasta töö tulemusena on valminud linateos, mis jätkab Kängurumaa märulifilmide „Mad Max“ (1979–1985, rež: George Miller) ja „Undead“ (2003, rež: vennad Spierigid) traditsioone. Praktiliselt ilma eelarveta vändatud „Wyrmwood“ tuli välja just selline nagu selle autorid ise soovisid – pööraselt stiilne, jaburalt naljakas ja metsikult meelelahutuslik.
Lugu ise on väga lihtne. Ootamatult on kogu Austraaliat tabanud apokalüpsis ning teose peakangelane Barry asub gaasimaske kandvate sõdurite poolt röövitud õde otsides teekonnale läbi kõrbenud ja kondavaid ebasurnuid täis kõnnumaa. Kuigi suurem osa inimkonnast on juba zombistunud, jääb Barryl koos teekonnal kohatud jabura seltskonnaga veel üks lootus ellujäämiseks – ootamatult selgub, et zombide hingeõhk sobib imehästi mootorikütuseks ning veelgi kiirem sõit võidu aja ja üha enam metsikumaks muutuvate zombihordidega võtab üles järjest suuremaid pöördeid.

Ilma liialdamata võib väita, et „Wyrmwoodi“ näol on tegu „Mad Maxi“ ja „Surnute koidiku“ adrenaliinirohke kokteiliga, mille kiire tempo, stiilsed kostüümid ja head näitlejatööd korvavad filmi liigsesse lihtsusse kalduva süžee. Kui te otsite õhtuseks meelelahutuseks midagi, mis seostub teile Peter Jacksoni, Sam Raimi ja Robert Rodriguezi nimedega, siis ärge mõelge pikalt – „Wyrmwood“ ei peta teie ootusi!

Helmut Jänes
 

Treiler

Kestus 1h 35'
Keel inglise
Osatäitjad Jay Gallagher, Bianca Bradey, Leon Burchill
Stsenarist Kiah Roache-Turner, Tristan Roache-Turner
Tootja Guerilla Films
Maailma müük Altitude
Auhinnad ja festivalid Fantastic Films, Sitges, Stockholm, Imagine
Programm Põhiprogramm

L, 25.04.

21:45 - Big Hall

Kommentaarid

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi