HÕFFi stsenaariumivõistluse -Jameson Script Competition – žürii on selgunud!

HÕFFi esimene võistlus – Jameson Script Award - on läbi! Tänaseks on laekunud mõnus patakas väga lahedaid stsenaariumeid ning HÕFFi tiim on nendest viis valinud üksteisega rinda pistma võistlustules. Parim stsenaarium saab Jamesoni poolt välja pandud võrratu auhinna - 3000 EUR filmi tegemiseks! Siiski – film peab valmis olema sünnipäeva-HÕFFiks, sest meie fännid tahavad filmi näha ja meie tahame seda suurel ekraanil kinos neile näidata! Kõigi viie finalistiga saavad end kurssi viia kõik huvilised. Lisaks on meil au tutvustada meie suurepärast kolmeliikmelist zhuriid, kes valib finalistidest välja selle ühe loo, mida peetakse parimaks ning realiseerimise vääriliseks. Saagem tuttavaks nendega, keda ootab ees üks raske otsus, sest stsenaariumite saak on tänavu võrratu! 

                                                     

Margit Keerdo-Dawson on stsenarist ja toimetaja. Ta on filminduse lõksus olnud üle 15 aasta, olles olnud filmitegemise juures nii pimedatel võtteplatsidel kui õõvastavates tootmiskontorites. Ta õppis Tallinna Ülikooli vanalinna kummitavas hoones operaator-rezhissööri eriala ning hiljem stsenaristikat Inglismaal, kust hämarad jõud ta lõpuks kodumaale tagasi meelitasid. Kunagi tegi ta stsenarist-operaatorina lühiõudusfilmi “Ukse taga”, millest pole inimeste närvide säästmiseks avalikkuses palju räägitud ja mida kasutatakse Inglismaal Kesk-Lancashire’i Ülikoolis inimeste peal psühholoogiliste eksperimentide läbiviimiseks. Lisaks sellele on ta sarja “Klass: elu pärast” ja peagi valmiva noortesarja “Nullpunkt” stsenarist. Hetkel töötab Margit öösiti ajaloolise mängufilmi stsenaariumi kallal ning päevasel ajal õpetab BFM-is filmi- ja meediatudengeid. 

                                                                                             

Peeter Simm on eesti filmilavastaja, kes 15aastasena lahkus kodust, et õppida Nõo keskkoolis füüsikakallakuga klassis. Peeter lõpetas cum laude Moskva Üleliidulise Riikliku Kinematograafia Instituudi mängufilmide režissööri eriala 1976. aastal. 1975.–1993. aastal töötas Tallinnfilmis, esmalt režissööri assistendina, seejärel mängufilmide režissöörina. 1993. aastal asutas stuudio Lege Artis Film, lisaks teeb vabakutselise režissöörina koostööd paljude erinevate stuudiotega. Lisaks teatritööle on ta lavastanud teatris näidendeid, teinud keeleõppe- ja reklaamfilme, telesaateid jms. Tänaseks on Peeter töödanud nii paljudel täispikkadel, et neid ei jõua ei kahe käe sõrmedel ega kahe jala varvastelgi üles lugeda ning kuulub täna eesti kino titaanide hulka. Peeter Simm on lisaks ka Balti Filmi- ja Meediakoolis režissööri eriala õppejõud ja tõsine jalgrattur! 

                                                   

Helen Vinogradov on lõpetanud Balti Filmi- ja Meediakooli audiovisuaalse meedia eriala, täiendanud end erialaliselt Saksamaal ning omandab hetkel Helsingis magistrikraadi filmiprodutseerimise erialal. Helen on varasemalt juhtinud lühifilmide festivali Sleepwalkers, tootnud 3D ja visuaaleriefekte FrostFX-s, tootnud muusikavideosid, reklaamklippe, lühifilme ning tegevprodutsendina täispika mängufilmi “Risttuules” (rež Martti Helde, prod Piret Tibbo-Hudgins, Pille Rünk, Allfilm 2014). Jagades end Tallinna ja Helsingi vahel, pühendab ta maksimaalselt aega oma kolmele kirele: kirjandus, filmid ja muusika. Teda köidab lugudes inimese hinge salajasem, tumedam pool ja lood, mis aitavad mõista meid ümbritsevaid inimesi tsipa paremini. Paradiisiks peab Helen Lääne-Eesti kadakate vahel võrkkiiges vedelemist raamatu ja veiniklaasiga. 

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi