Kas Sul on juba HÕFFi sooduspass?

Müügile tulid 9. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali (HÕFF) sooduspassid! 

Sooduspassi hind 30 € kehtib 31. märtsini, 1. aprillist saab passi soetada 37 € eest. Tänavuse HÕFFi avafilm on paljude auhindadega pärjatud ameeriklaste õuduspõnevik “Sina oled järgmine”. Osta pass siit!
 
Traditsiooniliselt saab aprilli viimasel nädalavahetusel, 24.‒27. aprillil kevadisest Haapsalust teravaid kinoelamusi otsivate filmifännide kohtumispaik, sest algab üheksandat korda toimuv Baltimaade suurim žanrifilmide festival HÕFF.
 
Kaasaegse ja laiahaardelise filmivalikuga HÕFF demonstreerib põhiprogrammis viimase kahe aasta parimaid, julgemaid ning originaalsemaid ulme-, fantaasia- ja õudusfilme. Samuti jätkatakse kinoklassika kullavaramut tutvustavate eriprogrammidega, linastuvad mitmed kultuskino pärlid ja publiku tõmbenumbriks kujunenud ekstreemfilm. Kokku näidatakse 22 täispikka linateost ning koos lühifilmidega näeb festivali programmis üle 30 linateose kõikjalt maailmast. Kõiki filme on võimalik näha eksklusiivsena vaid ühel korral Haapsalu kultuurikeskuse kolmes saalis.
 
Juba praegu on programmi kinnitatud eelmise aasta üks hinnatuim ja visuaalselt väga nauditav Aasia õõvafilm “Rigor Mortis” (Hongkong, Hiina), hoogne õuduskomöödia “Tapper 3” (Hatchet 3, USA), Ladina-Ameerika zombie-film “Must meri” (Mar nero, Brasiilia), vanadest reklaam- ja õppefilmidest kokku lõigatud üle võlli huumoriga fantaasiafilm “President Huntmees” (President Wolfman, USA) ning David Lynchi filmide stiilis valminud müstiline road movie “Uitaja” (The Rambler, USA).
 
HÕFFi avafilm on ameerika sõltumatu kino tipptegijate Adam Wingardi ja Simon Barretti (“Võigas surm”, “V/H/S”, “Surma aabits”) stiilne ning kauaoodatud musta komöödia elementidega triller “Sina oled järgmine” (You’re Next), mis on pälvinud ohtralt kiidusõnu nii kriitikutelt kui ka publikult.


 


Teist korda astuvad HÕFFil võistlustulle lühifilmid, mida hindab kolmeliikmeline rahvusvaheline žürii. Parimaks osutuv film võidab Haapsalus Hõbedase Méliès (Méliès d’Argent) auhinna ning nomineeritakse Kuldse Méliès tiitile (Méliès d’Or), mis antakse välja septembris toimuval Sitgesi filmifestivalil.
 
Filmiprogramm täieneb jooksvalt.
 
HÕFF toimub 24.–27. aprillini Haapsalu kultuurikeskuses.
 
Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide festival on rahvusvahelise Euroopa Fantastiliste Filmide Föderatsiooni Méliès liige.
 
Festivali korraldavad Haapsalu linnavalitsus, MTÜ HÕFF ja MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival.
 
Lisainformatsioon:
Maria Reinup
festivali juht
maria.reinup@poff.ee
5595 4054
 
Helmut Jänes
festivali programmi- ja meediajuht
helmut.janes@poff.ee
5623 7992

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi