HÕFF toob koju kätte Euroopa žanrilühifilmide paremiku

24. aprillil algav 9. Haapsalu õudus- ja fantaasafilmide festival korraldab teist korda rahvusvahelist Hõbedase Méliès’i võistlusprogrammi selgitamaks välja parim žanrilühifilm. Kõiki filme hindab rahvusvaheline žürii, kes annab parimale tööle auhinna. Võitja nomineeritakse seeläbi Kuldse Méliès’i auhinnale ja see saab võimaluse kandideerida aasta parima lühifilmi tiitlile oktoobris toimuval Euroopa suurimal žanrifilmide festivalil Sitgesis.

HÕFFi lühifilmide võistlusprogramm haarab laia spektriga filme, kus on esindatud nii verised ja vägivaldsed teosed kui ka psühholoogilised põnevikud.

HÕFFil saab maailma esilinastuse brittide lühifilm “Gaasimees”, mis on stiilne hommage 1970ndate kinole, kus üksik naine saab hirmu kasvades aru, et tema ootamatu külaline pole heade kavatsustega. Programmist leiab Hispaania tuntud headuses filmi “Toores liha”, mis on maitsvalt vägivaldne lugu mehest, kes tahab süüa teist inimest. Iiri film “Kummitusrong” alustas mainekal Clermont-Ferrandi festivalil ja jõuab nüüd HÕFFile. Kaks venda, kes kohtuvad aastaid hiljem pärast salapärast sündmust, mis nad lahku viis. Ei saa hästi lõppeda, või saab? Šveitsist on programmis muljetavaldav linateos “Üksi”, kus mägedes majakese rentinud paarike avastab üsna pea, et nad ei ole üksi.
Ruumi on veel pöörasteks komöödiateks, millest esimene, Rootsi teos “Isamees” on lugu tüübist, kelle reis pulma saab hirmsa tagajärje osaliseks, tõestades, et karma on bitch. Prantslaste “Surma narrides – õpetus” on aga komöödia sellest, kuidas vikatimehele vimpkat visata. Eestit esindab võistlusprogrammis Margus Paju film “Kaastundeavaldus”, mis on üllatavate keerdkäikudega põnevik, kus mängivad Pääru Oja ja Anne Paluveer.
HÕFFi lühifilmide programmi koostaja Laurence Boyce kommenteerib: “Méliès’ lühifilmide võistlusprogramm püüab lammutada stereotüüpset mõtlemist, et žanrifilm tähendab zombisid ja palju verd (mis on muidugi ka hea!). Antud filmid tõestavad seda, et žanrifilmil on mitu erinevat tahku, kus animatsioon, komöödia ning hea draama kõik mängivad oma rolli. Oleme kindlad, et publikul saab olema põnev, huvitav ja nagu ikka, ka parajalt hirmus.”
25. aprillil linastuvat lühifilmide võistlusprogrammi hindab rahvusvaheline žürii koosseisus: Stephanie Trepanier (Kanada), Elias Eliot (Taani) ja Siim Rohtla (Eesti).
Koos võistlusväliste lühifilmidega näidatakse HÕFFil 14 lühifilmi 10 riigist.  

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi