Indrek Hargla müstilise „Süvahavva“ romaanitriloogia teise osa esitlus

25. aprill kell 15.00 kohvikus Raamat (Karja 6)

HÕFFi ajal ilmub kirjastuses Varrak Eesti populaarseima krimi- ja ulmekirjaniku Indrek Hargla kõhedust tekitava „Süvahhava“ triloogia teine osa. Müstilist etnopõnevikku „Süvahavva. Teine suvi“ esitlus toimub HÕFFil!

„Süvahavva“ triloogia viib lugeja iidsesse Põlvamaa tallu. 2013. aasta sügisel Kanal 2 eetris jooksnud samanimelisest telesarjast alguse saanud „Süvahavva“ romaanitriloogia teise osa peategelaseks on Arnika Ambros, noor neiu ja uus arbuja, kelle ülesandeks on elusaid ja surnuid omavahel kokku viia. Tüdruk satub kahe vaenupoole vahele, kes mõlemad tahavad Süvahavva saladusi oma valdusse saada. Arnika on keerulise valiku ees: kas otsustada ise oma saatuse üle või järgida muistset ettemääratust? Lugeja ees avaneb Süvahavva keerukas ajalugu ning lisaks sellele tuleb talu elanikel tutvust teha ka surmataguse maaga.

Indrek Hargla (snd 1970) on Eesti populaarseim krimi- ja ulmekirjanik, kelle apteeker Melchiori sarja raamatud troonivad järjekindlalt raamatumüügi edetabelites. Ta on võitnud mitmeid olulisi kirjandusauhindu, nagu ulmeauhind Stalker, Tammsaare-nimeline romaaniauhind, Kultuurkapitali kirjanduspreemia jpt. Tema sulest on ilmunud üle kümne romaani ja jutukogu; populaarse Melchiori sarja raamatud on tänaseks tõlgitud ka läti, saksa, soome, ungari ja prantsuse keelde. Ta on kirjutanud ka näidendeid ning
stsenaariume.

Romaani „Süvahavva. Teine suvi“ esitletakse 25. aprillil 10. Haapsalu õudusfilmide festivalil. Esitlus toimub kell 15.00 kohvikus Raamat. Autoriga vestleb ulmekirjanduse asjatundja Jüri Kallas.

Katkend raamatust:
 „Öeldakse, et raamat toob tuhat põrgut maa peale,” pomises isa Baltasar. Ta silmad olid poolsuletud ja käed värisesid. „Süvahavva on mõistatus ja see peab mõistatuseks jääma. Surelikule on antud ainult selle eest hoolitseda ja hoida, et väravad liiga lahti ei läheks. Surelikule ei ole antud Süvahavvat mõista, isegi sellega leppimine võib su jumalaarmastuse ja vagaduse hukatusse saata. Aga me peame püüdma!”
„Ja see raamat viib nad Süvahavvale?” küsis Rotger, ehkki ta juba teadis vastust.
„Jah, ja sina pead kiirustama, sa pead neist ette jõudma.”
„Mida ma pean tegema, öelge!”
„Kui nad röövivad Süvahavva neitsi ja toovad ta ohvriks...Siis aidaku meid Issand! Ratsuta! Veel täna öösel! Too ta siia varjule!” käskis isa Baltasar. „Kloostrimüüride vahel ma ehk suudan teda kaitsta.”
„Õnnistage mind, isa! Ja siis ma ratsutan.”

 


 

HÕFFi uudiskiri

Kõige värskem festivali info

Tagasi